CENA
40 MIN - 50 ZŁ
60 min - 70 zł


Technika masażu oparta na zasadach starożytnej medycyny chińskiej. Polega na wykorzystaniu podciśnienia, które wytwarzane jest w gumowej bańce przez usunięcie z niej powietrza. Zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką powoduje przekrwienie oraz poprawę elastyczności skóry, rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawiając tym samym ukrwienie, dotlenienie i odżywienie tkanek.Pobudzone w wyniku masażu krążenie, pomaga pozbyć się z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, które są przyczyną cellulitu. Daje dobre efekty w zwalczaniu cellulitu i modelowaniu tkanki tłuszczowej ud, pośladków. Może spowodować usunięcie obrzęków oraz bólu. Poprzez odblokowanie przepływu energii chi, prowadzi do zrelaksowania organizmu.

ISTOTA ZABIEGU

Masaż Bańką Chińską polega na wytworzeniu podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry do bańki. Tworzące się w bańce podciśnienie powoduje, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Po wynaczynieniu stają się one "ciałem obcym" i zostają usunięte z organizmu. Z "ciałem obcym" usuwamy toksyczne związki, które się tam znajdują. W miejsce usuniętych krwinek napływa świeża, utlenowana, pożywna krew, która przyspiesza regenerację i ożywia obszar zabiegu. Metoda ta powoduje wzmożony ruch krwi, limfy i rozgrzewa masowane miejsca.

WRAŻENIA

Bardzo intensywny masaż. Gdy bańka zastyga na fragmencie skóry odczuwa się pieczenie. Podczas przesuwania jej wydaje się, że ciągnie mięśnie ku górze. Po chwili skóra mocno się zaczerwienia. Jej przekrwienie zależy od stopnia dolegliwości. Różnice są bardzo odczuwalne np. w miejscu gdzie skóra jest bardziej napięta masaż wydaje się mocniejszy, jakby bańka silniej przyssała się do skóry i głębiej oddziaływała, mimo że po przesunięciu w inne miejsce ta sama bańka działa łagodniej. Tam gdzie stan był najgorszy np. zaawansowany cellulit widać zaczerwienione obszary. Zdrowe okolice pozostają bez zmian. Ślady po zabiegu ustępują po 2 - 7 dniach a samopoczucie i stan skóry oraz tkanki podskórnej zdecydowanie poprawia się.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • żylaki,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • uszkodzenie naskórka,
  • zmiany skórne,
  • kruchość naczyń tzw. "naczynka",
  • gorączka powyżej 38 stopni.
^