Cena: od 30zł

W karnecie taniej

Grzybica paznokci to jedno z najczęściej diagnozowanych schorzeń stóp. Bywa bolesna i bardzo uciążliwa. Leczenie farmakologiczne tej przypadłości nie zawsze przynosi rezultaty, a często efekty są tylko chwilowe. Przyjmowanie leków przecigrzybiczych może wywoływać niepożądane skutki uboczne, np. biegunkę, zaburzenia czynności wątroby lub nawet niewydolność serca. Jednym z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się grzybicy paznokci jest jej laserowe usunięcie.

Zabieg polega na emitowaniu wiązki laserowej, która wnika głęboko w objętą procesem chorobowym płytkę paznokcia. Wydzielana energia silnie oddziałuje na grzyba poprzez strzępki i doprowadza do jego termicznego uszkodzenia.

Na zmienioną chorobowo płytkę nakładamy specjalny żel, a następnie w to miejsce kilkakrotnie emitujemy wiązkę laserową.

Zabieg laserem Nd:Yag 1064 nm jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Taka metoda usuwania grzybicy oparta jest na bardzo głębokiej penetracji światła laserowego o odpowiedniej energii, czasie trwania impulsu na całą strukturę płytki paznokciowej oraz wybiórczym uszkodzeniu grzybów ją zasiedlających.

Zabiegi wykonujemy w serii od 4 do 10, w zależności od stopnia zaawansowania grzybicy.

Przeciwwskazania i przygotowanie do zabiegu:

  • ciąża, karmienie piersią
  • choroby nowotworowe i 5 lat po wyleczeniu
  • rozrusznik serca
  • świeża opalenizna
  • leki światłouczulające (antybiotyki, leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwdepresyjne, przeciwreumatyczne, sulfonamidy)- przestać stosować 3-4 tygodnie przed zabiegiem
  • terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) – przestać stosować 6 miesięcy przed zabiegiem
  • zioła (dziurawiec, nagietek) – przestać stosować 3 tygodnie przed zabiegiem